سفر به صربستان را چطور برنامه‌ریزی کنیم؟

شیما تیموری 10 تیر، 1397
مدت مطالعه :

سفر به صربستان این روزها حسابی پرطرفدار شده، مهم‌ترین دلیلش این است که صربستان یک کشور اروپایی بدون نیاز به ویزاست. تنها هزینه‌ی زیادی هم که گردشگر متقبل می‌شود هزینه بلیط هواپیما برای این مقصد است. اما صربستان را چطور بگردیم که بیشتر خوش بگذرد؟


برنامه روز به روز سفر به صربستان را بخوانید

روز اول


روز اول را با بازدید از کلیسای سنت ساوا شروع کنید. ساخت این کلیسا که یکی از بزرگ‌ترین کلیساهای ارتودوکس در دنیاست به دلیل مصادف شدن با جنگ جهانی دوم، حدود 50 سال به طول انجامید. بعد از آن به سراغ  موزه نیکولا تسلا (Nikola Tesla Museum) در مرکز شهر بروید. تماشا کردن آثار و اموال به جا مانده از نیکولا تسلا، مخترع و مهندس معروف قطعا جذاب است. وقتی حسابی از موزه دیدن خسته شدید خوب است سری به پارک تاشمایدان بزنید، بعد از کمی گردش در پارک به بخش شمالی پارک بروید، آنجا کلیسای سنت مارک منتظر شماست! شاید بد نباشد همین روز اول کمی بیشتر درباره تاریخ این کشور بدانید، در این صورت موزه تاریخ صربستان می‌تواند گزینه‌ای باشد که با تاریخ پرفراز و نشیب این کشور اروپایی آشنا شوید. در نهایت موزه ماشین با مجموعه اتومبیل‌های قدیمی ارزشمند آخرین جایی‌است که روز اول در صربستان از آن بازدید می‌کنید.

روز دوم


مثا اکثر کشورها، صربستان هم میدان جمهوری دارد! روز دوم به این میدان بروید، بازدید را از مکان‌های تاریخی نزدیک این میدان شروع کنید، یادتان باشد بنای یادبود شاهزاده مایکل در همان نزدیکی است. بعد از آن پیشنهاد می‌کنیم از موزه ملی صربستان دیدن کنید و در ادامه به خیابان میهایلووا بروید مکانی که از نظر تاریخی قدمت بالایی دارد و تحت محافظت دولت است. اینجا می‌توانید پیاده‌روی کنید و سرگرم خرید بشوید. خیابان را که سمت شمال بروید در نهایت به کلیسای سنت مایکل، موزه هنر و سکونتگاه شاهزاده لیوبیک می‌رسید، این گردش‌ها در پایان روز وقت کمی برای شما می‌گذارند. بهتر است به خستگی‌تان غلبه کنید و از دو گالری زپتر و خانه تاریخ بازدید کنید. اگر به هنر علاقمند باشید لذت می‌برید.

روز سوم


روز سوم را با بازدید از موزه ووک اند دوسیتج  شروع کنید. از این موزه به سمت شمال شرقی که بروید به مسجد بایراکلی می‌رسید. بعد از بازدید از این مسجد، مجموعه کالمدان که شامل قلعه کالمدان و پارک کالمدان است، بروید. این قلعه در محل تلاقی دو رودخانه ساوا و دانوب واقع شده است و داستان‌های زیادی از جنگ‌های صربستان در خود دارد. همین طور در نزدیکی این مجموعه، می‌توانید موزه جنگ را ببینید. جاذبه دیگری که منتظر شماست مجسمه پیروزی است. در این محل نمای خوبی از شهر و رودخانه دانوب دارید.

برچسب مطالب
شیما تیموری

ایندیاناجونز از بچگی برام جذاب بود. برای همین رفتم سراغ باستان‌شناسی و تا فوق لیسانس ادامه‌ش دادم. از طرف دیگه سفر هم چیزی نیست که بتونم ازش دست بکشم؛ دوسش دارم. اصلا با سفر می‌تونی خودتو به چالش بکشی و اون قدرت پنهون درونتو بیاری بیرون. حیوانات، موسیقی، تکنولوژی، سریال و کتاب هم در لیست دوست‌داشتنی‌های منه و بدون اونا زندگیم یکنواخت و روتینه. من شیما هستم، الان و به وقت محلی 29 سالمه :)

امتیاز دهید نظری تا کنون ثبت نشده است
نظرتو با ما مطرح کن
نظرات دیگران
اولین نفری باشید که در مورد این مطلب نظر می‌دهد.