مراکز خرید اراک

تحریریه اسمارتیز
21 اردیبهشت، 1399
17 اردیبهشت، 1399
مدت مطالعه :
همه‌ی ما هنگام برنامه‌ریزی برای سفر، زمانی را به بازارگردی و گشت و گذار در مراکز خرید اختصاص می‌دهیم که از سرگرمی‌های سفر به شمار می‌آید. بدون شک، خریدن یادگاری یا سوغاتی از شهر از جذابیت‌های سفر است. بعضی از شهرها، بازارهایشان گویای داستان‌هایی از شهر است؛ اگر به بازار تاریخی اراک که یکی از مراکز خرید در اراک محسوب می‌شود سری بزنیم، این بازارگردی می‌تواند بخشی از تاریخ شهر را نیز برایمان به تصویر بکشد. همراه اسمارتیز باشد تا بیشتر با مراکز خرید اراک آشنا شوید.
مجتمع تجاری آسمان
اگر به دنبال مرکز خریدی هستید که اکثر لوازم موردنیاز خود را خریداری کنید، مجتمع تجاری آسمان اراک پیشنهاد مناسبی است. در این مجتمع که به‌صورت چند بلوک چند طبقه احداث شده است، می‌توانید انواع پوشاک، کیف و کفش، عطر و لوازم آرایشی بهداشتی و لوازم خانگی را خریداری کنید. مجتمع خرید مجموعه آسمان ساختمان چهارطبقه‌ای است که برای دسترسی راحت‌تر به طبقات می‌توانید از آسانسور استفاده کنید. بعد از یک خرید طولانی می‌توانید در کافی‌شاپ و رستوران که در یکی از طبقات واقع شده‌اند، نوشیدنی و میان‌وعده‌ای صرف کنید. نزدیک‌ترین هتل‌ها به مجتمع تجاری آسمان، هتل پیام اراک، هتل زاگرس اراک، هتل امیرکبیر و هتل آفتاب اراک می‌باشند که درصورت اقامت داشتن در این هتل‌ها، دسترسی راحت‌تری به مجتمع تجاری آسمان خواهید داشت.
 مرکز خرید آسمان اراک
خرید در اراک؛ مرکز خرید آسمان اراک
این مجموعه پارکینگ اختصاصی ندارد پس اگر با ماشین شخصی به خرید می‌روید، می‌توانید مقابل ساختمان مجتمع محل پارک مناسبی پیدا کنید.
آدرس: اراک، بلوار قدس
تلفن: 34064361-086
ساعت کاری: همه روزه از ساعت 7 صبح الی 10 شب
مرکز خرید گلستان
مرکز خریدی مناسب برای خانم‌ها؛ مرکز خرید گلستان واقع در خیابان بهشتی اراک، یکی از مراکز خرید بزرگ در اراک محسوب می‌شود. این مرکز خرید در 6 طبقه احداث شده است؛ چهار طبقه شامل 148 واحد تجاری است و دو طبقه‌ی آن به پارکنیگ اختصاص داده شده است. اکثر واحدهای تجاری این مرکز خرید، پوشاک زنانه عرضه می‌کنند. مرکز خرید گلستان در نزدیکی موزه چهار فصل قرار دارد و پس از خرید می‌توان به بازدید موزه رفت. در مرکز خرید گلستان کافه و رستورانی واقع نشده است، اطراف مجتمع کافی‌شاپ و رستوران‌هایی از جمله کافه الف و کافه فندق وجود دارند که بتوانید پس از خرید نوشیدنی و غذا صرف کنید. همچنین می‌توانید به مرکز خرید جلالی و اسلامی برای ادامه خرید خود بروید.
آدرس: اراک، خیابان بهشتی
تلفن: 32230674-086
ساعت کاری: همه روزه از ساعت 9 صبح الی 9 شب
مجموعه تاریخی بازار اراک
بازاری متعلق به دوران قاجار که با قدم زدن در آن زیر بازی نورهایی که از سقف می‌تابد، در تاریخ به گشت و گذار می‌رویم. این مجموعه بازار، حمام، کاروانسرا، مسجد و آب‌انبار هم داشته که برخی از آن‌ها تا به امروز تغییر کاربری داده‌اند و امروزه تنها مسجد، سقاخانه و بارانداز به جای مانده‌اند.
خرید در اراک؛ بازار اراک
یکی از سراهای دیدنی این بازار، سرای کتابفروش‌ها است که معماری چشم‌نوازی دارد و در دو طبقه واقع شده است. از دیگر سراهای دیدنی این بازار می‌توان به سرای کاشانی، سرای آقایی، سرای اکبریان، سرای گلشن، سرای صندوق‌سازها، سرای تقوایی و سرای کلیمی‌ها اشاره کرد؛ در این سراها کارگاه‌های تولیدی، بازارچه‌های اختصاصی و باراندازها واقع شده‌اند. در بازار اراک، گذرگاهی به نام گذرگاه ملاقاسم وجود دارد که خانه‌ها و مغازه‌های قدیمی در آن واقع شده‌اند و جای مخصوصی وجود دارد برای افرادی که خواسته‌ای دارند تا در آنجا شمعی روشن کنند. در این بازار انواع اصناف وجود دارند؛ از مس‌گر تا فرش‌فروش و عطار. در این بازار می‌توانید انواع لوازم موردنیاز خود را اعم از پوشاک، خوراک، سوغات، ظروف مسی، بدلیجات، کیف و کفش، صندوق‌های چوبی، پارچه و غیره خریداری کنید. اطراف بازار اراک، حمام چهارفصل، موزه مفاخر (خانه خاکباز)، خانه حسن‌پور، کلیسای مسروپ، بقعه آقا نورالدین و قلعه کلاه‌ فرنگی و مدرسه سپهدار واقع شده‌اند. همچنین رستوران‌هایی نظیر سرای سنتی مهر، کبابی مردم، خانه پاستا و پیتزا پالیز در نزدیکی بازار قرار دارند و می‌توان پس از گشت‌وگذار و خرید در بازار برای صرف نهار و شام مراجعه کر
آدرس: اراک، میدان اراک، خیابان محسنی، بازار اراک
ساعت کاری: همه روزه از ساعت 8 صبح الی 1 بعد از ظهر و از ساعت 3 بعد از ظهر الی 9:15 شب
مجتمع تجاری دیدار
مجتمع تجاری دیدار که از مجتمع‌های قدیمی برای خرید در اراک است، به لباس‌های مجلسی‌اش معروف است؛ مرکز خریدی مناسب برای خرید لباس‌های مجلسی زنانه و مردانه. قیمت‌ها به نسبت گران می‌باشد و لباس‌ها تنوع زیادی ندارند. علاوه‌بر لباس مجلسی، کیف و کفش و مانتو نیز از اقلام قابل خرید در این مجتمع می‌باشند. در نزدیکی مجتمع پارکینگ‌های عمومی واقع شده‌اند و درصورت پیدا نکردن جای پارک مناسب، می‌توانید به پارکینگ‌ها مراجعه کنید. این مجتمع تجاری در نزدیکی بازار اراک، حمام چهارفصل، موزه مفاخر، خانه حسن‌پور، کلیسای مسروپ، بقعه آقا نورالدین و قلعه کلاه‌ فرنگی واقع شده است و می‌توانید یک روز کامل همراه با خرید به گشت و گذار بروید و از جاهای دیدنی اطرف مجتمع دیدن کنید. همچنین سرای سنتی مهر نیز در نزدیکی این مجتمع واقع شده است و برای صرف نهار و شام انتخاب مناسبی می‌باشد.
آدرس: اراک، عباس‌آباد، خیابان قدوسی، خیابان رجایی
ساعت کاری: همه روزه از ساعت 8:30 صبح الی 10:30 شب
پاساژ اسلامی
پاساژی بزرگ که از قدیمی‌ترین پاساژهای اراک به شمار می‌آید. این پاساژ در دو طبقه و یک همکف احداث شده؛ یکی از طبقات به طلافروشی‌ها اختصاص داده شده و طبقه‌ی دیگر به لباس ورزشی فروشی، کفش‌فروشی. البته طبقه‌ای هم به تولیدی‌ها و خیاطی‌ها اختصاص پیدا کرده است. این پاساژ تنوع بالایی در لوازم ورزشی دارد، لباس‌‌فروشی‌های متنوع و مد روزی در این پاساژ واقع شده‌اند و نسبت به باقی پاساژها و مراکز خرید اقلام گران ‌قیمت‌تری دارند. باغ ملی، موزه چهارفصل و مرکز خرید جلالی در نزدیکی این پاساژ واقع شده‌اند و به راحتی قابل دسترسی می‌باشند.
 
پاساژ اسلامی
خرید در اراک؛ پاساژ اسلامی اراک
آدرس: اراک، خیابان بهشتی
ساعت کاری: همه روزه از ساعت 8:30 صبح الی 9 شب ( به جز جمعه‌ها که تا ساعت 1 بامداد برقرار می‌باشد).
مرکز خرید خاتم
از دیگر مراکز خرید لوکس اراک می‌توان به مرکز خرید خاتم اشاره کرد. 2 طبقه از این مرکز خرید هشت طبقه به واحدهای تجاری اختصاص داده شده و 6 طبقه‌ی دیگر آن به عنوان پارکینگ مورد استفاده قرار می‌گیرد. در این مرکز خرید انواع اقلام مورد نیاز خود را با قیمتی مناسب می‌توانید تهیه کنید. کافه بوژان در نزدیکی این مرکز خرید هست که می‌توانید بعد از خرید میان‌وعده‌ای صرف کنید.
آدرس: اراک، خیابان امام خمینی
ساعت کاری: همه روزه از ساعت 11 صبح الی 9:30 شب
نمای بیرونی پاساژ خاتم
خرید در اراک؛ نمای بیرونی پاساژ خاتم
پاساژ فردوسی
پاساژ فردوسی اراک به لوازم آنتیک و سرگرمی‌هایش معروف است. واحدهای تجاری این پاساژ شامل طلافروشی، عروسک فروشی، عطرفروشی، کیف و کفش فروشی و برخی واحدهای اداری است. همچنین تنها صرافی اراک در این پاساژ واقع شده است. متاسفانه این پاساژ فاقد پارکینگ اختصاصی است پس اگر برای خرید با ماشین شخصی بروید، باید از پارکینگ‌های عمومی نزدیک به پاساژ استفاده کنید. این پاساژ در نزدیکی بازار سرپوشیده اراک واقع شده و با برخی مراکز خرید فاصله کمی دارد.
آدرس: اراک، خیابان امام خمینی
ساعت کاری: همه روزه از ساعت 9 صبح الی 2 بعد از ظهر و از ساعت 5 عصر الی 9:40 شب
پاساژ مرکزی
تنوع بالای کفش را می‌توان در پاساژ مرکزی اراک دید؛ اکثر مردم برای خرید کفش به این پاساژ مراجعه می‌کنند. پاساژ مرکزی در دو طبقه احداث شده است؛ طبقه اول شامل مغازه‌های کفش‌فروشی و طبقه دوم شامل داروخانه شبانه‌روزی، لباس‌فروشی و کفش‌فروشی‌هاست.
یکی از واحدهای معروف پاساژ مرکزی، کفش‌فروشی دارلی است. این پاساژ در نزدیکی باغ ملی واقع شده است و با مراکز خرید صدف، اسلامی و گلستان فاصله کمی دارد.
آدرس: اراک، میدان شهدا، خیابان مخابرات
ساعت کاری: همه روزه از ساعت 8 صبح الی 9:30 شب

قصد سفر به اراک را دارید؟ مطلب «جاهای دیدنی اراک» را از دست ندهید.
برچسب(ها)
موقعیت(ها)
امتیاز دهید نظری تا کنون ثبت نشده است
نظرتو با ما مطرح کن
نظرات دیگران
اولین نفری باشید که در مورد این مطلب نظر می‌دهد.