در پرواز کودکان‌مان را چطور سرگرم کنیم؟

گلنوش بهزادنیا 27 آذر، 1396
مدت مطالعه :

سفر با کودکان سخت است، قطعا شما هم این تجربه مشترک را دارید که کودکان بعد از مدتی از پرواز خسته می‌شوند، این خستگی همه را کلافه می‌کند. چطور پرواز متفاوتی با کودکا‌ن‌تان داشته باشید و از سفر لذت ببرید؟ این چند نکته را رعایت کنید.

از قبل برنامه‌ریزی کنید

وسایل مورد نیاز کودک‌تان را دم دست قرار دهید، خیلی وقت‌ها پیش آمده که والدین شیرخشک یا پوشک را به بار تحویل داده‌اند یا فراموش کرده‌اند با خود بیاورند. قبل سفر لباس، شیر‌خشک و پوشک را در ساک کودک‌تان قرار دهید.

خونسرد باشید

کودکان حالت رفتار شما را درک می‌کنند. اگر استرس داشته باشید، نگرانی را به کودکان‌تان انتقال می‌دهید، همین امر باعث بد خُلقی و گریه کود‌ک‌تان می‌شود و شما در طول پرواز مورد سرزنش و نگاه گاه و بی‌گاه دیگران قرار می‌گیرید.

غذای مورد علاقه کودک‌تان را همراه داشته باشید

غذای هواپیما باب میل هیچ‌کسی نیست اگر می‌خواهید در طول پرواز کودک‌تان را سرگرم کنید، تنقلات و غذایی را که دوست دارد، بسته‌بندی کنید و با خود بیاورید.

سفر هولیی با کودکدر طول پرواز با کود‌تان حرف بزنید و از شهر و کشور مقصد بگویید.

در صورت نیاز از مهمان‌دار پرواز کمک بگیرید

اگر در طول پرواز از مساله‌ای ناراحت هستید، تعارف نکنید از مهمان‌دار کمک بگیرید. درخواست‌تان را بیان کنید چون تجربه‌ی آن‌ها از شما بیشتر است.

آوردن اسباب‌بازی مورد علاقه کود‌تان را فراموش نکنید

اگر پروازتان طولانی است قبل از آنکه حوصله‌ی کودک‌تان سر برود و آسایش دیگران را بر هم بزند، اسباب‌بازی مورد علاقه‌اش را به او بدهید تا با آن بازی کند. در حین پرواز بد نیست شما هم با کودک‌تان بازی کنید تا حواسش پرت شود.

خوردن شکلات را در حین صعود و فرود فراموش نکنید

هنگام پرواز و فرود فشار هوا در کابین بسیار زیاد است اگر می‌خواهید به گوش کودک‌تان آسیب نرسد پیشنهاد می‌کنیم شیر، پستانک یا شکلات را در دهان کودکان بگذارید.

[تعداد: 1    میانگین: 5/5]
برچسب مطالب
گلنوش بهزادنیا

اولش با روزنامه‌نگاری شروع کردم؛ اینکه چی شد و چه جوری شد، بماند. از نوشتن لذت می‌برم و علاقه‌ام به روزنامه‌نگاری باعث شد برم سر منشا این رشته بخونم؛ علوم ارتباطات‌اجتماعی. عاشق سفرم چون می‌تونی تجربه کنی. علاقه‌مندی‌هام زیاده مثل کتاب خوندن، فیلم دیدن و گوش دادن به موسیقی....

امتیاز دهید نظری تا کنون ثبت نشده است
نظرتو با ما مطرح کن
نظرات دیگران
اولین نفری باشید که در مورد این مطلب نظر می‌دهد.