در پرواز، صندلی دلخواه‌تان را انتخاب کنید

گلنوش بهزادنیا 10 دی، 1396
مدت مطالعه :

بی‌تردید همه‌ی ما تجربه‌ این را داشته‌ایم که از صندلی‌مان در پرواز راضی نبوده‌ایم و لحظه شماری کرده‌ایم که سریع‌تر به مقصد برسیم. پس بهترین کار این است که صندلی مناسب خودمان را در هواپیما پیدا کنیم. اما کدام صندلی مناسب ماست؟

بهترین صندلی‌های هواپیما کدام هستند؟

مسافران، بیشتر از کلاس پروازی اکونومی استفاده می‌کند؛ صندلی‌های کنار پنجره چشم‌انداز بهتری نسبت به سایر صندلی‌ها دارند. صندلی‌‌های نزدیک به راهرو، راحت‌ترند و شما فضای بیشتری برای تحرک دارید.

دوست دارید از مناظر هوایی لذت ببرید؟ صندلی‌های عقب هواپیما را انتخاب کنید. صندلی‌های جلو برای شمایی که عاشق دیدن هستید اصلا مناسب نیست چون بال هواپیما مانع دیدن‌تان می‌شود. ضمن اینکه در سانحه‌های هوایی مسافرانی که صندلی‌های عقب را انتخاب می‌کنند شانس بیشتری برای نجات دارند.


صندلی‌تان را انتخاب کنید و پرواز دلچسبی داشته باشید.

از لرزش و تکان‌های هواپیما می‌ترسید؟

یکی از متخصصین صنعت هوانوردی متعقد است: «برای آنکه در هواپیما لرزش‌های کمتری را تحمل کنید، بهتر است هواپیماهای بزرگی را انتخاب کنید که در ارتفاع‌های بالاتری پرواز می‌کنند؛ اگر امکان انتخاب این نوع از هواپیماها برای شما وجود ندارد، صندلی‌های ردیف 10 تا 30 می‌توانند مناسب‌ترین انتخاب برای‌تان باشد. این صندلی‌ها دقیقا روی بال‌ها قرار گرفته‌اند و نسبت به صندلی‌‌های نزدیک دماغه یا صندلی‌های انتهای هواپیما، لرزش کمتری دارند. صندلی‌های ردیف 10 تا 30 با اینکه به طور کامل از تکان‌ها و لرزش‌های هواپیما در امان نیستند اما می‌تواند تاثیر به سزایی داشته باشد.»

در پرواز کودکان‌مان را چطور سرگرم کنیم؟

این نکته‌ها را در انتخاب صندلی فراموش نکنید

• اگر نیاز به فضای بیشتری دارید، صندلی‌هایی را که انتهای هواپیما هستند را انتخاب کنید. چون این این ردیف از صندلی‌ها، صندلی وسط ندارند.
• اگر به بو حساس هستید، از انتخاب صندلی در کنار سرویس بهداشتی و کابین آشپز‌خانه خودداری کنید.
• جزو مسافرانی هستید که دوست دارید در حین پرواز بخوابید؟ پس صندلی‌های انتهایی هواپیما مناسب شما نیست چون این صندلی‌ها ثابت هستند و امکانات تنظیم صندلی را ندارند.

دقت به همین چند نکته‌ی کوچک جای راحت‌تری در هواپیما به شما می‌دهد، راه حل‌های دیگری هم دارید؟ برای ما بنویسید.

[تعداد: 4    میانگین: 3.3/5]
برچسب مطالب
گلنوش بهزادنیا

اولش با روزنامه‌نگاری شروع کردم؛ اینکه چی شد و چه جوری شد، بماند. از نوشتن لذت می‌برم و علاقه‌ام به روزنامه‌نگاری باعث شد برم سر منشا این رشته بخونم؛ علوم ارتباطات‌اجتماعی. عاشق سفرم چون می‌تونی تجربه کنی. علاقه‌مندی‌هام زیاده مثل کتاب خوندن، فیلم دیدن و گوش دادن به موسیقی....

امتیاز دهید نظری تا کنون ثبت نشده است
نظرتو با ما مطرح کن
نظرات دیگران
اولین نفری باشید که در مورد این مطلب نظر می‌دهد.