برنامه سفر به بیروت

گشت 1 روزه

ماریه نوری 12 آذر، 1398
مدت مطالعه :
قصد سفر به بیروت را دارید و به دنبال یک برنامه‌ی سفر به بیروت می‌گردید تا بدانید در سفرتان، باید کدام جاهای دیدنی بیروت را ببینید؟ اگر جواب‌تان به این سوالات مثبت است، جای درستی آمده‌اید. در این مطلب، چند جای دیدنی بیروت به همراه اطلاعات هر جای دیدنی مثل ساعات و روزهای بازدید، قیمت بلیط ورودی و راه دسترسی به آن‌جا، برای سفر 1 روزه به این شهر معرفی شده‌اند. با اسمارتیز همراه باشید.
1- غار جعیتا | Jeita Grotto
این جاذبه طبیعی شگفت‌انگیز خاورمیانه، با طول 9 کیلومتر در 20 کیلومتری شمال شرقی بیروت و در دره نهر الکلب قرار دارد. غار جعیتا از نامزدهای عجایب هفتگانه جدید جهان و نماد ملی لبنان است. از دو غار پایینی و بالایی تشکیل شده که از داخل به هم متصل‌اند. با وجودی که این غار از سکونتگاه‌های ماقبل تاریخ است اما تا سال 1836 م. کشف نشده بود و از سال 1969 م. به عنوان یک جاذبه توریستی گشایش یافت. در طول جنگ داخلی لبنان از آن به عنوان انبار ذخیره مهمات استفاده می‌شد. برای بازدید از غار بالایی تله کابینی که از میان جنگل می‌گذرد طراحی شده و دسترسی به غار پایینی با قطار و قایق صورت می‌گیرد.
غار جعیتا
سفر به بیروت؛ غار جعیتا نماد ملی لبنان محسوب می‌شود.
امکانات رفاهی زیادی در این مجموعه برای گردشگران وجود دارد. به یاد داشته باشید که عکاسی درون غار ممنوع است و باید هنگام ورود به غار دوربین را در لاکر بگذارید.
ساعات و روزهای بازدید: همه روز هفته به جز دوشنبه‌ها از 9 تا 17

“اواخر ژانویه و اوایل فوریه به دلیل افزایش سطح آب تعطیل است.”


بلیت ورودی: 18315 لیره لبنان
2. کلیسای ارتدوکس یونانی سنت جورج | Saint George Greek Orthodox Cathedral
این کلیسا قدیمی‌ترین کلیسای بیروت است و در میدان النجمه معروف به میدان ساعت در مرکز شهر قرار دارد. این کلیسا که در قرن 18 م. ساخته شد در سال 1975 م. در طول بمباران‌های جنگ داخلی تخریب شد اما پس از آن کاملاً بازسازی شد و در سال 2003 م. بازگشایی شد.
کلیسای ارتدوکس یونانی سنت جورج
سفر به بیروت؛ سنت جورج قدیمی‌ترین کلیسای بیروت است.
تنها نکته مثبت این بمباران این بود که منجر به کشف آثار و مصنوعاتی مربوط به دوران هلنیستی، رومی، بیزانس، قرون وسطایی و عثمانی در زیر کلیسا شد؛ که این آثار در موزه‌ای در زیرزمین کلیسا به نمایش گذاشته شده اند. متأسفانه امکان عکاسی از داخل کلیسا وجود ندارد.
ساعات و روزهای بازدید: همه روزه از 7:30 تا 13:30 – از 15 تا 20
بلیت ورودی: رایگان
3. کلیسای سنت جورج مارونی | Maronite Cathedral of Saint George
کلیسای سنت جورج مارونی در نزدیکی میدان النجمه (ساعت) و در مجاورت مسجد محمد امین واقع شده و از مکان‌های تاریخی و مذهبی مهم کاتولیک‌های بیروت است. بنای آن در اواخر قرن نوزدهم با الهام از طرح کلیسای سانتا ماریای رم و به سبک نئوکلاسیک ساخته شده است.
کلیسای سنت جورج مارونی
سفر به بیروت؛ با اینکه این کلیسا در جنگ تخریب شد، اما در حال حاضر بازسازی شده و قابل بازدید است.
کلیسای سنت جورج در جریان جنگ داخلی لبنان به شدت غارت و تخریب شد؛ اما برخی از آثار آسیب دیده مانند نقاشی معروف اوژن دلاکروا از سنت جرج، قدیس حامی کلیسا مرمت شدند. کلیسای جامع پس از پایان جنگ دوباره بازسازی شد و توسط اسقف مارونی در سال 2000 مجدداً افتتاح گردید.
ساعات و روزهای بازدید: همه روزه از 8 تا 20
بلیت ورودی: رایگان
4. مسجد محمد امین | Mohammad Al-Amin Mosque
این مسجد که به مسجد آبی هم معروف است از نمادهای شهری معاصر بیروت است و در نزدیکی میدان شهیدان در مرکز شهر قرار دارد. گنبد آبی آن الهام گرفته از مساجد دوره عثمانی است و تا حدودی شبیه به مسجد سلطان احمد استانبول است. فضای داخل این مسجد با فرش‌های نفیس و چهلچراغ‌های بزرگ تزئین شده است. رفیق حریری نخست وزیر سابق لبنان بانی اصلی ساخت این مسجد بوده و در این مکان به خاک سپرده شده است.
مسجد محمدامین بیروت
سفر به بیروت؛ اگر به بیروت رفتید، حتما از مسجد آبی دیدن کنید.
بخش زنانه و مردانه مسجد جدا است و داشتن حجاب مناسب برای بازدید از مسجد لازم است. در صورتی که لباستان مناسب نباشد در ورودی عبایه برای پوشش در اختیار بازدید کننده‌ها قرار داده می‌شود.
ساعات و روزهای بازدید: پنج شنبه تا یکشنبه از 10 تا 21- دوشنبه تا چهارشنبه از 12 تا 21
بلیت ورودی: رایگان
5. میدان شهیدان | Martyrs' Square
این میدان تاریخی در مرکز شهر در مجاورت مسجد محمد امین قرار دارد. در سال 1931 م. به یاد کشته‌شدگان دوران حکومت عثمانی نام‌گذاری شد. در دهه 1950، این میدان به مکانی مهم و مرکز سینماها، رستوران‌ها و کافه‌ها تبدیل شد.
میدان شهیدان
سفر به بیروت؛ در کنار مسجد محمدامین از میدان شهیدان هم می‌توانید دیدن کنید.
در طول جنگ‌های داخلی لبنان به عنوان مرز بین بخش غربی و شرقی شهر که با یکدیگر در جنگ بودند شناخته می‌شد و در حال حاضر این میدان از مهم‌ترین جاذبه‌های تاریخی و گردشگری بیروت است.
ساعات و روزهای بازدید: همه روزه 24 ساعته
بلیت ورودی: رایگان
6. موزه ملی بیروت| National Museum of Beirut
موزه ملی اصلی‌ترین موزه باستان شناسی لبنان است که مجموعه چشمگیر و باشکوهی از آثار باستانی در آن به نمایش گذاشته شده و نمایی کلی از تاریخ لبنان و تمدن‌های تأثیرگذار بر این کشور را نشان می‌دهد. جالب‌ترین اشیاء موزه شامل مجسمه‌های برنز طلاکاری شده فنیقی، مجموعه‌ای از تابوت‌های فنیقی و یک مقبره رومی نقاشی شده می‌شود. حتماً از iPad راهنمای موزه که با امانت گذاشتن کارت شناسایی می‌توانید آن را دریافت کنید استفاده کنید.
موزه ملی بیروت
سفر به بیروت؛ اگر به دیدن موزه علاقه دارید، حتما از موزه ملی بیروت دیدن کنید.
بهتر است بازدید را از طبقه بالا شروع کنید سپس از طبقه همکف دیدن کنید و در آخر از نمایشگاه زیرزمین موزه که در سال 2016 بازگشایی شده بازدید کنید.
ساعات و روزهای بازدید: همه روز هفته به جز دوشنبه از 9 تا 17
بلیت ورودی: 5000 لیره لبنان (دلار پذیرفته نمی‌شود.)
7. موزه سُرسُق| Sursock Museum
موزه سرسق موزه هنر مدرن و معاصر بیروت است که در محله اشرفیه قرار دارد. این مکان در سال 1912 به عنوان ویلای شخصی نیکولاس سرسق یکی از اشراف‌زاده‌ها‌ی لبنانی ساخته شد. او در وصیت‌نامه‌اش خواست که ویلا به موزه تبدیل بشود.
موزه سرسق
سفر به بیروت؛ این موزه برای دوستداران هنر معاصر دیدنی است.
در نتیجه پس از مرگش در سال 1952 این مکان به شهرداری بیروت واگذار شد و در سال 1961 افتتاح شد. گنجینه دائمی هنر مدرن موزه شامل بیش از 800 اثر نقاشی، مجسمه سازی و گرافیک از قرن‌های 19 م. و 20 م. می‌شود. همچنین در موزه سالانه بیش از ده نمایشگاه موقت فردی و گروهی با موضوعات متنوع برگزار می‌شود.
ساعات و روزهای بازدید: همه روز هفته به جز دوشنبه و سه شنبه از 10 تا 18- پنج شنبه‌ها از 12 تا 21
بلیت ورودی: رایگان

قصد سفر به لبنان را دارید؟ شاید خواندن مطلب «سفر به لبنان» برای شما جذاب باشد.
برچسب مطالب

معماری خوندم، همیشه دنبال بهانه ای برای خندیدن و شاد بودن می گردم.عاشق سفر کردن، عکاسی و سینمام.

امتیاز دهید نظری تا کنون ثبت نشده است ۵ / 4.4 41 نفر
نظرتو با ما مطرح کن
نظرات دیگران
اولین نفری باشید که در مورد این مطلب نظر می‌دهد.