با انواع کلاس پروازی آشنا شوید

گلنوش بهزادنیا 20 آذر، 1396
مدت مطالعه :

کلاس‌های پروازی انواع مختلفی دارد و شما امکان این را خواهید داشت هنگام خرید یا رزرو پروازتان کلاس‌تان را انتخاب کنید. فرست کلاس، بیزنس کلاس و اکونومی هر کدام ویژگی‌هایی دارند و شما بسته به شرایط می‌توانید آنها را انتخاب کنید.

پرواز فرست کلاس (First class)

یکی از گران‌ترین کلاس‌های پروازی، پرواز فرست کلاس است. فرست کلاس به کابینی که جلوی هواپیما قرار دارد گفته می‌شود. این کابین فضای بیشتری دارد و نسبت به بقیه کلاس‌های پروازی راحت‌تر و از حریم خصوصی بیشتری برخوردار است. این نکته را فراموش نکنید که در هواپیماهای ملخی، کابین فرست کلاس در انتهای هواپیما و به دور از صدا قرار گرفته.
مسافران این کلاس پروازی برای دریافت کارت پرواز معطل نمی‌شوند و به صورت جداگانه به هواپیما منتقل می‌شوند.
در این نوع کلاس پروازی صندلی‌ها تاشو هستند و طوری طراحی شده‌اند که جا برای استفاده از لپتاپ نیز وجود دارد. در فرست کلاس شما می‌توانید از امکانات زیادی مثل تلویزیون خصوصی با ریموت، سرویس اینترنت ماهواره‌ای، صندلی‌های اتوماتیک با قابلیت تنظیم زیر پا و پریز برق بهره بگیرید.


غذا برای افرادی که این کابین را انتخاب کرده‌اند به صورت گرم سرو می‌شود و دارای منویی متنوع است.

پرواز بیزینس کلاس (Business class)

صندلی‌های این کلاس پروازی در دو ردیف جداگانه قرار گرفته‌اند که بسیار راحت‌اند. این کلاس پروازی نسبت به فرست کلاس از درجه پایین‌تری برخوردار است اما این ناقض راحتی صندلی‌های بیزنس‌کلاس نمی‌شود.
از بهترین ویژگی‌های این کلاس پروازی افزایش میزان بار مجاز است. بیزینس کلاس امکانات صوتی و تصویری فرست کلاس را دارد اما اختصاصی نیست.
غذا در بیزینس کلاس گرم سرو می‌شود اما کیفیت آن نسبت به فرست کلاس پایین‌تر است.

پرواز اکونومی

مرسوم‌ترین و ارزان‌ترین نوع پرواز، پرواز اکونومی است. بیشتر صندلی‌ها کنار هم جای می‌گیرند و نسبت به کلاس‌های پروازی دیگر بیشتر چارتر می‌شوند.
در برخی از هواپیماهایی با کلاس اکونومی مانیتور و هدفون‌هایی وجود دارد اما مسافر حق انتخاب زیادی برای تغییر برنامه‌های آن ندارد.

[تعداد: 5    میانگین: 3.2/5]
برچسب مطالب
گلنوش بهزادنیا

اولش با روزنامه‌نگاری شروع کردم؛ اینکه چی شد و چه جوری شد، بماند. از نوشتن لذت می‌برم و علاقه‌ام به روزنامه‌نگاری باعث شد برم سر منشا این رشته بخونم؛ علوم ارتباطات‌اجتماعی. عاشق سفرم چون می‌تونی تجربه کنی. علاقه‌مندی‌هام زیاده مثل کتاب خوندن، فیلم دیدن و گوش دادن به موسیقی....

امتیاز دهید نظری تا کنون ثبت نشده است
نظرتو با ما مطرح کن
نظرات دیگران
اولین نفری باشید که در مورد این مطلب نظر می‌دهد.