ویزاهای تایلند باطل شدند؛ عدم صدور ویزا تا اطلاع ثانوی

سفارت تایلند ویزاهایی که برای ایرانیان صادر کرده‌بود را باطل کرد

20 اسفند، 1398
25 اسفند، 1398
مدت مطالعه :
شیوع ویروس مرموز و ناشناخته‌ای از خانواده کرونا ویروس‌ها (کووید-19) به دغدغه اصلی تمام مردم جهان تبدیل شده‌است. شیوع این بیماری و روند رشد آمار تعداد مبتلایان و تلفات ویروس کرونا به حدی سریع است که سازمان بهداشت جهانی، وضعیت اضطراری در سراسر دنیا اعلام کرده‌است. تاکنون درمانی برای این بیماری کشف نشده و به همین دلیل پزشکان و متخصصان درحال حاضر بهترین کار را پیشگیری از ابتلا به آن می‌دانند. یکی از راه‌های جلوگیری از انتقال این ویروس یا کم کردن سرعت شیوع آن، رعایت موارد بهداشتی و عدم تردد و ازدحام افراد است به همین دلیل بسیاری از کشورها دست به قرنطینه شهرهای آلوده و یا کل کشور زده‌اند و مرزهای خود را به روی مسافران خارجی بسته‌اند.
در ایران نیز روز 29 بهمن 98 اولین مورد مبتلا به کرونا شناسایی شد و پس از آن این بیماری به سرعت در سراسر کشور گسترش یافت و ایران را به یکی از کانون‌های ویروس کرونا تبدیل کرد. پس از شیوع وسیع کرونا در ایران بسیاری از کشورها محدودیت‌هایی را برای ورود ایرانیان به خاک‌شان اعمال کردند و اجازه ورود مسافران از مقصد ایران را به کشورشان نمی‌دهند و برخی از مرزهای کشور نیز به طور کامل بسته شدند. یکی از این کشورها تایلند بود که در روز 19 اسفند سفارت خود را تعطیل و اعلام کرد که تا اطلاع ثانوی امکان صدور ویزای تایلند برای ایرانیان وجود ندارد. دو روز پس از تعطیلی سفارت تایلند در ایران، این سفارتخانه با انتشار اطلاعیه‌ای اعلام کرد که تمام ویزاهای صادر شده از تاریخ 12 بهمن 98 تا 21 اسفند 98 باطل شده‌اند و دیگر برای ورود به کشور تایلند اعتبار ندارند.

“کسانی که ویزای آن‌ها باطل شده‌است می‎توانند پس از عادی شدن شرایط، درخواست ویزای Courtesy نمایند.”


اطلاعیه سفارت تایلند
اطلاعیه منتشر شده از سوی سفارت تایلند در خصوص ابطال ویزاهای صادر شده.

این درحالی است که تایلند اولین کشور پس از چین بود که درگیر بیماری کرونا شد اما مسئولان این کشور با گرفتن چنین تصمیمات سخت‌گیرانه‌ای موفق شدند تا حد زیادی جلوی شیوع این ویروس را در کشورشان بگیرند. کشور تایلند با نزدیک به 70 میلیون نفر جمعیت تنها 82 مورد ابتلا به ویروس کرونا داشته که فقط یک نفر از آن‌ها فوت کرده و 35 نفر هم درمان شده‌اند. شیوع کرونا نه تنها مردم جهان، بلکه صنعت گردشگری را هم را دچار بیماری کرد و اکثر مردم برای جلوگیری از ابتلا به این ویروس ترجیح می‌دهند در خانه بمانند و به مسافرت نروند.
برچسب(ها)
موقعیت(ها)

برق مخابرات خوندم و عاشق تکنولوژی‌های روز هستم. اولین مطلبم رو زمانی که 16 سال داشتم برای هفته‌نامه دوچرخه نوشتم و از اون به بعد مدام در حال نوشتنم. علاقه زیادی به کتاب خوندن و دیدن فیلم و سریال دارم. اما چیزی برام جذاب‌تر از نوشتن نیست. سفر رفتن رو دوست دارم و در واقع کل زندگیم توی سفر بودم.

امتیاز دهید نظری تا کنون ثبت نشده است ۵ / 4 2 نفر
نظرتو با ما مطرح کن
نظرات دیگران
اولین نفری باشید که در مورد این مطلب نظر می‌دهد.